Programul "Biblio Vacanţa" iunie - septembrie 2012

Venind în sprijinul publicului larg, mai ales al tinerilor şi copiilor, dar şi al seniorilor, pe toata perioda de vacanţă, respectiv iunie septembrie, se desfăşoară programul biblio vacanţa, program foarte divers de petrecere a timpului liber dar şi de instruire si educaţie. Programul este realizat in parteneriat cu aproximativ 50 voluntari, coordonatori, pentru cele 19 cursuri. Sperăm că acest proiect va avea un impact deosebit de pozitiv, bucurându-se de aprecierea unanimă a participanţilor şi în acelaşi timp va duce la cresterea prestigiului profesional al bibliotecii noastre.

Cursuri gratuite de: Engleză, Franceză, Germană, Spaniolă, Lecturi publice, Iniţiere în IT, Şah, „Reporter de vacanţă”, Artă plastică, Clubul de istorie, „Colecţii-Colecţionari”, „Matematică distractivă”, Club de jocuri, “Gramatica pentru toţi”, Origami, Street Dance, Micii naturalişti, Călători pe Terra, Chimia distractvă