• Facebook: 192793461808
  • bibliotecabotosani
  • www.youtube.com/user/bibliotecabotosani
  • twitter.com/bibliobotosani
125-2561_IMG.gif

Autentificare

Online

Avem 99 vizitatori și niciun membru online

BiblioVACANTA 2016

                                              ORAR

Cursurile se vor desfasura dupa orarul prezentat mai jos.

Pentru orice informatii privind proiectul BiblioVacanta 2016, inclusiv actualizarile orarului, urmariti-ne pe site:www.bibliotecabotosani.ro si pe pagina noastra oficiala de facebook: Biblioteca Judeteana "Mihai Eminescu" Botosani

Pentru cei care doresc sa participe la cursuri si nu s-au inscris inca, precizam faptul ca se pot prezenta direct la cursul dorit, pe toata perioada proiectului BiblioVacanta, inscriindu-se direct la coordonatorii cursului.

 

 

LUNI

 

INFORMATICA

MEDIATECA-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I - clasele I-IV (6-9ani)

Coordonator: Surubariu Ioana

  

CLUBUL MICILOR REPORTERI

Secţia de Împrumut pentru Copii

10.00-12.00 Intilnire preliminara

Coordonator: Curs coordonat de Ioana Matfeev - jurnalist

 

CLUBUL COLECTIONARILOR

Secţia de Împrumut pentru Copii

13.00-14.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Mihai Cornaci

 

ENGLEZA

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

10.00-10.50 Grupa AVANSATI clasele V-VIII 

Coordonatori: prof. Tanase Ana Maria, Romanovschi Cristiana Victoria 

11.00-11.50 Grupa AVANSATI IX - XII adulti

Coordonatori: prof. Tanase Ana Maria, Romanovschi Cristiana Victoria 

12.00-12.50 Grupa INCEPATORI adulti

Coordonator: Rudeanu Claudiu Paul

 

MARTI

 

ENGLEZA 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

 

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV (6-7 ani)

Coordonator: Surubariu Ioana

10.00-10.50 Grupa II clasele I-IV(8-10 ani)
Coordonatori:Suceveanu Iulia, Cheaptanaru Gabriela

11.00-11.50 Grupa III clasele  V-VIII(11-12 ani)

Coordonatori: Pamparau Isabela, Cosoreanu Sabina

12.00-12.50 Grupa IV clasele V-XII (+13 ani)
Coordonatori: Gurzu Andreea, Neamtu Daria

 

CALATORIE IN LUMEA TELEVIZIUNII

Mediateca

10.00 -  Intilnire preliminara

Coordonator: jurnalist Cosmin Zamfirache

 

GRAMATICA

Secţia de Împrumut pentru Copii

11.00-12.00 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Raileanu Alexandra, Simionescu Andreea Larisa

12.00-13.00 Grupa II clasele V-VIII (incepand cu 25 iulie)

Coordonatori: prof. Rimniceanu Simona  

 

LIMBĂ RUSĂ

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

10.00-10.50- Grupa I

Coordonator: prof. Sandu Mona 

 

DREPTURILE COPILULUI (incepand cu 19.07.2016)

Biblioteca Județeană "Mihai Eminescu"-Fond Eminescu

11.00-11.50- Grupa I

Coordonator: Gheorghiu Carla

 

GERMANA

Secţia de Împrumut pentru Copii

16.00-17.00 Grupa IX-XII+adulti

Coordonator:  prof. Pietraru Blanche Anemone

 

MIERCURI

 

CHITARA

Sectia de Imprumut pentru Copii

09.00-09.50 Grupa I clasele I-IV

10.00-10.50 Grupa II clasele V-VIII

Coordonator: Manolache Flavius

 

INFORMATICA

Mediateca-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I clasele IV-V(10-11ani)

coordonator: Rosu Alexandru, Aursulesei Stefan

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VII (12-13ani)

coordonator: Rosu Alexandru, Aursulesei Stefan

12.00-12.50 Grupa III clasele VIII-XII  

13.00-13.50 Grupa III  adulti

Coordonatori: Sabin Pirvan, Iulian Moldovan, Dorel Tugui

 

SAH

Filiala nr 1 Primaverii

09.00-09.50 Grupa I-începători

10.00-11.00 Grupa II- avansați

Coordonator:  Mocanu Nicolae Adorel

 

FRANCEZA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

09.00-09.50 Grupa I   - clasele V-VI

10.00-10.50 Grupa II -clasele VII-VIII

Coordonatori: Raileanu Alexandra, Horodinca Antonia, Chitu Ernest Dan

 

DEZVOLTARE PERSONALA / DRAMATERAPIA

Sectia de limbi straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I   

12.00-12.50 Grupa II

Coorddonator: Diaconu Iuliana

 

TRADITII SI FOLCLOR MUZICAL

Sectia de Imprumut pentru Copii

 11.00-11.50- Grupa I

Coordonator: Mariana Ichim Hodan

 

JOI

 

LECTURI PUBLICE

Filiala nr 1 -Primaverii

10.00-10.50 Grupa I -clasele I-IV

11.00-11.50 Grupa II-clasele V-VIII

Coordonatori: Cotet Brindusa, Daniela Hrituleac, prof Daniela Epurianu

 

MATEMATICA

Sectia de Imprumut pentru Copii

10.00-10.50 Grupa I clasele I-IV

Coordonatori: Rotaru Andreea, Pietraru Alfred

11.00-11.50 Grupa II clasele V-VI

Coordonatori: Bidasca Carina Georgiana, Pietraru Alfred

12.00-12.50 Grupa III clasele VII-VIII

Coordonator: Cracana Dumitru

 

IMAGINAȚIE ȘI CREATIVITATE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

10.00-10.50 Grupa I

Coordonatori: Pomparau Isabela, Romanovschi Cristiana Victoria 

 

CLUBUL EPIGRAMISTILOR

Filiala nr 2 Grivita

14.00-16.00 Grupa I

Coordonator: bibliotecar Vasilache Alexandru

 

PUBLIC SPEAKING

Sectia de Imprumut pentru Copii

17.00-19.00

Coordonatori : Balauca Cornel  (Toastmasters Botosani), Violeta Gherman (Toastmasters Botosani), Cosoreanu Sabina, Gurzu Andreea, Pamparau Isabela

 

VINERI

 

GERMANA

Mediateca

 10.00-10.50 Grupa I clasele V-VIII

Coordonator: Daria Ichim

 11.00-11.50 Grupa II  clasele I-IV

Coordonatori: Bidasca Carina Georgiana

 

EDUCATIE PENTRU SANATATE / NUTRITIE 

Sectia de Limbi Straine-Pietonalul Unirii

11.00-11.50 Grupa I (varsta minima 14 ani)

Coordonatori: Straticiuc Angela, dr. Saradan Cornel

  

ISTORIE UNIVERSALĂ

Sectia de Imprumut pentru Copii

10.00-10.50-Grupa I

Coordonator: Juncanaru Alexandru

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evenimente culturale

Evenimente judetene

No current events.

ukash

ukash kart

kisisel blog

backlink