"American Shelf"
28.04.2011 14:00

Centrul Cultural al Ambasadei S.U.A. la Bucureşti şi Biblioteca Judeţeană “Mihai Eminescu” Botoşani au plăcerea de a vă invita la inaugurarea Raftului American (American Shelf)

Evenimentul va avea loc joi, 28 aprilie 2011, de la ora 14:00, la Biblioteca Judeţeană “Mihai Eminescu”, Filiala Limbi Străine, Str. Unirii nr. 16, Botoşani.

American Shelf reprezintă o donaţie de carte – lucrări de referinţă, literatură americană, lucrări de metodica predării limbii engleze şi materiale pentru învăţarea limbii engleze de diverse niveluri, precum şi carte pentru copii.

Donaţia va fi oferită de unul dintre consilierii principali din cadrul Ambasadei S.U.A. la Bucureşti şi va intra în patrimoniul Bibliotecii, spre a sta la dispoziţia profesorilor, elevilor şi a publicului interesat.

Vă aşteptăm cu plăcere!

Utilizatori înregistrati:

Trebuie sa va autentificati pentru înregistrare.