"Sărbătorile pascale în imagini"
18.04.2011 - 30.04.2011

SECŢIA DE ÎMPRUMUT CARTE PENTRU COPII
- "Sfintele Paşti" - expoziţie de carte
- "Masă festivă de Paşti"
- "Simboluri pascale" - expoziţie de lucrări plastice
- "Bucuria învierii" - expoziţie de lucrări plastice
- "Hristos a înviat!" - expoziţie de felicitări (Şcoala cu clasele I-VIII "Octav Băncilă" Corni)
- "Fantezii de Paşte" - expoziţie de lucrări plastice (Grădiniţa nr. 4 Botoşani - grupa mare: ed. Florentina Derscanu)

MEDIATECA
- "Paştele la români" - expoziţie de lucrări plastice
Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă Botoşani (prof. Miron Ioan); Gradiniţa nr 5 Botoşani (prof. Nela Miron; ed. Nicoleta Sandu); Şcoala cu clasele I-VIII Coşula (înv. Maricel Sandu)
- "Icoana" - expoziţie de icoane (Marian Iliuţă; Constantin Tifiniuc; Sebastian Cocea; Alexandru Peltea; Vasile Şlusariuc - Penitenciarul Botoşani)

BIBLIOTECA DE LIMBI STRĂINE
- "Lumină din lumină" - expoziţie de lucrări plastice (Grădiniţa nr. 14 Botoşani - grupa mijlocie B:  ed. Silvia Ciobanu)
- "Obiceiuri de Paşte" - expoziţie de lucrări plastice (Grădiniţa nr. 5 Botoşani - ed. Diana Dreţcanu şi ed. Maria Marinuc)

FILIALA NR. 1 "PRIMĂVERII"
- "Vine, vine iepuraşul!" - expoziţie de lucrări plastice şi colaje (Şcoala cu clasele I-VIII nr. 13 Botoşani - clasa I A: înv. Elena Apăştineii; Liceul de Artă "Ştefan Luchian" Botoşani - clasa a IV-a B: înv. Dorina Buzdugan)
- "Sărbătoarea pascală în literatură" - expoziţie de carte

FILIALA NR. 2 "GRIVIŢA"
- "De Paşti inima vine acasă!" - expoziţie de ouă încondeiate (Şcoala cu clasele I-VIII nr. 8 Botoşani -  clasa a III-a B)

Utilizatori înregistrati:

Trebuie sa va autentificati pentru înregistrare.