Curs de limba engleză
Curs de limba engleză
07.11.2016 - 13.11.2016 10:00 - 13:00
Mediateca

Curs gratuit de limba engleză la Biblioteca Judeţeană Botoşani:

Vezi când și unde se va desfășura!

Pentru a doua oară în această toamnă, Biblioteca Judeţeană “Mihai Eminescu” Botoşani vă invită să participaţi la cursul de iniţiere în tainele limbii lui Shakespeare. Cursul de limba engleză destinat seniorilor, dar nu numai, se va desfăşura pe parcursul unei săptămâni, între 07 şi 13 noiembrie 2016, în incinta Mediatecii de pe Pietonalul Unirii. Această serie a cursului este dedicată începătorilor şi cunoscătorilor limbii engleze la nivel mediu-avansat. În acelaşi format al grupelor, cursul se va relua la începutul anului 2017.

Înscrierile pentru cursul de engleză se fac până pe data de 04 noiembrie 2016 la sediul bibliotecii – persoană de contact Mihaela Vamanu – iar după această dată, prezentându-vă direct la curs.