Clubul melomanilor-Lectia 4
16.12.2014 - 16.12.2014 17:00 - 19:00
Biblioteca de Limbi Străine

O nouă lecţie din cadrul Clubului Melomanilor, marţi, la bibliotecă

Marţi, 16 decembrie, incepând cu orele 17:00, Secţia de Limbi Străine a Bibliotecii Judeţene “Mihai Eminescu” Botoşani, va fi gazda celei de-a 4-a lecţii din cadrul Clubului Melomanilor.

Din programul activităţii face parte expunerea “Impactul muzicii asupra psihicului ascultătorului” susţinută de prof. consilier BUHASCHI Daniela. Elevii claselor V - IX de la Liceul “Demostene Botez” din Truşeşti, coordonaţi de prof. BRÂNZĂ Ştefan Cătălin, vor vernisa o expoziţie de pictură. Din cadrul manifestării face parte şi o nouă lecţie de poezie Haiku. Acţiunea de marţi se va bucura de prezenţa copiilor de la Clubul Joyful –  Com.Vârfu Câmpului, coordonaţi de dr. BOMPA Romică. Aceştia vor prezenta un concert de colinde şi versuri de iarnă.

Vă aşteptam cu drag!