Concurs de fotografii „Atunci şi acum” lansat de Ambasada S.U.A
26.09.2019 - 08.10.2019

Concursul se adreseaza cetatenilor romani cu domiciliul in Romania si varsta minima de 18 ani. Detalii privind conditiile de participare sunt prezentate pe pagina de internet a Ambasadei S.U.A. la https://ro.usembassy.gov/ro/atunci-si-acum-concurs-de-fotografii/.

Condiţii de participare:

Participanții trebuie să fie cetățeni români cu domiciliul în România și să aibă vârsta minimă de 18 ani.

Concursul începe pe 26 septembrie 2019 şi se încheie pe 8 octombrie 2019, la ora 23:59.

Cum te înscrii:

Alege o fotografie care ilustrează atmosfera perioadei comuniste în România. Găseşte o fotografie actuală comparabilă, care poate evidenţia transformarea petrecută în ultimii 30 de ani. Fotografiile trebuie să îţi aparţină.

Trimite fotografiile la infobuch@state.gov cu subiectul „Atunci şi acum” în titlul e-mailului, până pe 8 octombrie 2019 la ora 23:59.

Premii:

Premiul 1: Cameră foto Sony Cyber-Shot DSC-RX10

Premiul 2: Cameră foto Sony Cyber-Shot DSC-RX100

Premiul 3: Cameră video sport GoPro Hero 7

Se pot acorda premii suplimentare tuturor finaliştilor concursului.